Protiklady se přitahují: 3. Brumbálova škodolibost!

5. listopadu 2006 v 22:04 | šarlot |  Protiklady se přitahují.
Třetí kapitola, opět velmi krátká…

Co se stalo v minulém díle: Ginny po chvilce přemýšlení vyrazí z knihovny, když v tom do někoho naráží. Tím dotyčným je Draco Malfoy, který si následně připomíná jméno, které vypadlo ze Zabiniho.

Druhý den ráno se Brumbál tvářil ještě více potěšeně, či škodolibě? Po krátkém zacinkání, které způsobilo ticho se Brumbál rozhodl šokovat studenty za ten týden již podruhé.
,,Vážení studenti šestých a sedmých ročníků, byl bych rád, kdyby jste se v osm hodin dostavili do učebny OPČM,"oznámil jim ředitel školy s nadnesem hlase.
,,Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek snídaně,"dokončil starší muž s plnovousem svou krátkou řeč.

V učebně OPČM…
,,Vítám vás,"usmál se na ně Brumbál, když se všichni posadili na židle v kouzlem zvětšené učebně.
,,Zavolal jsem si vás proto, abych vám mohl sdělit, že vás čeká jistá exkurze,"odmlčel se Brumbál, aby mohl dát průchod pocitům, názorům a ohlušujícímu štěbetání mladých studentů.
,,Jedná se o exkurzi, která má za úkol sjednotit kouzelnický svět a také, aby jste si rozšířili obzory o cizích kulturách.
,,Na jednotlivé exkurze budete vysláni ve dvojicích, vždy jeden ze šestého a jeden ze sedmého ročníku, tak se alespoň naučíte pracovat i v jiných ročníkových sférách,"nadechl se Brumbál a ani ne po pár vteřinách pokračoval ve svém projevu.
,,Exkurze bude trvat až do Vánoc, tedy do našeho vánočního plesu. Tady máte seznam, co všechno se budete muset sami doučit, doporučuji všem, aby se na to nevykašlali, protože po Vánocích každého z vás čeká přezkoušení,"doporučil jim Brumbál, přičemž jasně ukazoval na dvě hromady pergamenů, každou určenou pro jeden ročník.
,,Do dvojic budete rozděleny mudlovským způsobem, tedy losováním,"začal jim Brumbál vysvětlovat způsob rozdělení.
,,Teď bych poprosil všechny sedmáky, aby udělali jednu řadu, za sebou,"poprosil je Brumbál a ani ne za minutu už všichni sedmáci stáli z jedné řadě za sebou a vzrušeně si mezi sebou něco štěbetali.
,,Nyní si každý z vás vylosujete papírek na kterém bude nějaké jméno z šesťáků, vše je uspořádáno ale tak, aby byl ve dvojici kluk a holka,"dokončil Brumbál svou řeč a mile se na všechny vyděšené tváře usmál.
Po chvilce…
Draco právě vytahoval lísteček z nádoby, přičemž se modlil ať skončí s někým inteligentním.
,,Ginny Weasleyová,"přečetl okamžitě, hned jak vytáhl jeden lísteček, který se na něj tak podivně culil. V jeho hlase v tu chvíli nebyl znát snad ani odpor, pohoršení, nenávist, pohrdání, spíš jen prostě překvapení?!
Pokračování příště…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbila třetí kapitola Protiklady se přitahují?

moc!
ok!
zlatý střed!
horší!
děs!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama