Charlie, knihy od Jenny Nimmové!

18. února 2008 v 18:33 | šarlot |  Recenze: knihy
Tentokrát vám přináším recenzi na knihy s hlavním titulem Charlie! Vtipem na této věci je, že mi tak normálně říkají v podstatě všichni!

Je mi velkou ctí vám představit knihy:
Charlie a tajuplná truhlička
Charlie a tajuplná truhlička

Charlie a kouzelný kuličas
Charlie a kouzelný kuličas

Charlie a modrý hroznýš


Mhozí lidé vám možná řeknou, že tyto knihy jsou pro děti, ale já myslím, že tyto knihy může číst každý! Není v tom jen jednoduchý strohý příběh, který pochopí devítileté dítě, je v tom mnohem více! Tyto příběhy o Charliem Hnátovi, který slyší co si lidé povídají na fotografiích a který umí cestovat obrazy vyprávějí o šílené rodině jménem Tosovcovi, o strašidelné Bludově akademii pro nadané žáky! V každé knize se děj motá kolem kolem hlavního tématu, ale můžeme zde naleznout i spoustu zajímavých odchylek, těmi jsou: Společenství zajímavých lidí, neboli lidí, kteří jsou potomky dětí Červeného krále! Postupný, ale nijak neuspěchaný románek, mezi velmi zajímavou osobou strýčkem Patonem a slečnou Tingtanglovou! A další zajímavé věci!
Výhodou těchto knih je, že jsou na sebe volně navazující, přesto ovšem doporučuji přečíst je všechny pěkně postupně!

Co osobně knihy přinesli mně? V těchto knihách jakobych našla to co jsem tak dlouho postrádala, tu sílu, energii, pocit a vědomí, že magie není jednotvárná! Že vše má svůj smysl. Tyto knihy jakoby nežádaly, aby jste jejich obsah přečetli naráz, spíš jakoby doufaly, že s vámi vydží delší dobu a za to jakoby se vám odměňovali sílou, myšlením, energií!

Možná, že semnou nebude souhlasit mnoho lidí, ale já osobně myslím, že tyto knihy jsou opravdu velkým přínosem pro literaturu!

Nějaká chyba v knize? Ano, když jsem tak zkoumala vnitřní stranu desek, zjistila jsem, že mají chybu v rodokmenu rodiny Bludových a Tisovcových u jedné osoby se jménem Solange Sourzacová! Oni sice tvrdí, že se zřítila ze srázu v roce 1959, ale když budete pozorně číst třetí díl, přijdete na to, že to muselo být až o pět let později!

Která kniha je nejlepší? To je těžko k posouzení, každá kniha přináší zajímavý příběh!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Četl/a jsi některou (či všechny) knihu z edice Charlie?

Ano!
Ne!
Určitě si to přečtu!
K tomuhle mě nedostaneš!
Promyslím!

Komentáře

1 Merisa | Web | 25. února 2008 v 18:35 | Reagovat

četla jsem všechny a každou jsem si vychutnala :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama