Úvaha: Chci něco dokázat…

26. června 2008 v 20:27 | šarlot |  Úvahy
Úvaha na téma ,,Chci něco dokázat" zakomponovaná do světa povídek HP.
+Úvaha je věnovaná osobě, která se zajisté pozná..
++Není to příliš dlouhé a ani to nemusí někomu sednout!

Povídka, jedno slovo, ale přece tolik významů. Někdo si představí povídky známé dvojice Šimka a Grossmanna, jiný zase povídky ze světa HP, tak jako třeba já. Ovšem psát povídky není vůbec lehká věc a to si zažil asi každý, kdo to někdy zkusil. Ostrá kritika totiž někdy bolí víc než pár nabroušených nožů samotného Jacka Rozparovače.
Kdo může říct, že něco ve světě povídek HP dokázal? Kdo může říct, že je nejlepší? Kdo může říct, že něčím přispěl? Jednou jsem vedla tuhle diskusi s moc milou osobou, která mi podstrkovala verzi, že ve světě povídek HP nic nedokázala, či mnoho lidí nedokázalo ocenit její éru. Ovšem co myslíte, může za to ona, či čtenáři? Podle mého názoru, dokázat ve světě povídek HP ,,něco," znamená, že vy sami máte svůj osobní pocit, že jste skvělí.
V podstatě každý zde něco dokázal, ovšem někdo se zapsal méně a někdo více. Někdo udělal radost čtenářům, někdo pomohl Beta-readerům, aby si mohli procvičit své umění, někdo přispěl svým dílkem do síně glosů, další si našel originální pár a jiný toho zase napsal až přespříliš.
Každý jistě zná světoznámou Blanch, ale umíte si představit, jaké by to bylo, kdyby se do světa HP začala ,,míchat" až teď? Spousta z vás ji zná hlavně díky tomu, že na internetu vystupuje již dlouho a na spoustě místech má svou stopu. A o tomhle to vlastně celé je, my všichni co už píšeme nějakou tu dobu už máme přehled, máme nějaké čtenáře i nějakou tu návštěvnost a to vlastně díky stopám na internetu. Zkusme se nad tímto zamyslet!
Psát povídky je vlastně něco jako natáčet film, buďto do psaní vložíte všechno co ve vás je a budete doufat, že vám povídka ,,vydělá" spoustu komentářů a nebo se na to vykašlete a sklidíte tak akorát tvrdou kritiku, která bolí. Ach ano, kritika je velmi impozantní ,,dáma," kterou snad nikdo nechce potkat, ale upřímně když se u vás staví na začátku přinese vám spoustu rad a nápadů a časem se stane vaší múzou, ale když se u vás staví po dlouhé době a to i opakovaně je to jako předzvěst smrti, které se tolik lidí bojí.
Takže co vlastně znamená pocit vítězství? Pocit naplnění? Pocit touhy a vášně? Jde o zápal k novým nápadům, či předzvěst tajemného a často i obávaného konce? Tohle všechno je jakýmsi tajemstvím a často ho objeví jen ti, kteří jsou už moc zralí, nebo ti kteří z toho ještě nic nemají.
Dokážete si už odpovědět co jste dokázali, nebo pořád bloumáte nad tím, jak pár ,,podvody" zvýšit vaši návštěvnost? Každopádně všechno má svůj čas a ať je i ten váš dlouhý, delší než měli oběti tajemného Jacka Rozparovače…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbila se vám úvaha na téma Chci něco dokázat…?

moc!
normal!
ne!
ani nevím!

Komentáře

1 Lenka | Web | 27. června 2008 v 7:09 | Reagovat

Moc pěkný=)

2 Miraella | Web | 27. června 2008 v 11:26 | Reagovat

Mluvíš mi přímo z duše. Začalas hodně zajímavou diskuzi a pokud tu nejsou úplní lemráci, nebo lidi bez názoru, tak se v komentářích budou asi hodně vyjadřovat... Nechci mluvit jen za sebe, avšak bylo by egoistické tvrdit, že každý má stejný názor jako já, tak ti řeknu ten svůj:D to máš radost, co?

Blanch je něco jako grál. Blanch každý zná, a kdo ne, tak je "tady u nás" nový a brzo ji pozná, najde její povídky sám nebo mu je někdo doporučí. Je dost známých autorek. A bohužel se mi zdá, že se odnikud neobjevují nové, stejně dobré autorky. Jako by se to všechno zaseklo. Možná špatně hledám, možná mám vyšší nároky, anebo mě ty autorky, které obdivují ostatní, nějak nezaujaly. Ale prostě si myslím, že po Blanch, Estriel a dalších stejně dobrých se ostatní jen špatně rovnají jejich kvalitám. Mám ten dojem, že je to i nemožné.  Zajímá mě, jestli se časem objeví nová autorka, která bude lepší než všechny ostatní, a bude na dalších pár let naším "vzorem". Zda zastíní Blanch. Je to vůbec možné? No nic.. blbě kecám.. díky za nápad k zamyšlení :-*

3 šarlot | Web | 27. června 2008 v 22:23 | Reagovat

Lenka: Díky :o)

Mia: Téda, díky za ten dlouhý komentář :D Mám stejný názor, asi taky mám moc vysoké nároky a tak nenacházím novou krev, nebo že by nová krev vážně nepřicházela?

4 Anči | Web | 28. června 2008 v 17:10 | Reagovat

Asi jsem se v tom měla poznat já co? Asi máš pravdu, ale nevím jestli jsem se přesvědčila o tvé pravdě...Moc kvalitně napsaná úvaha, podle mě! Ale ano, máš pravdu! Díky, dojala jsi mě a utěšila zároveň! Asi jsem se ujistila, ikdyž ještě nějaký ty obavy stále mám! Díky!!!!:-*

5 šarlot | Web | 6. července 2008 v 15:35 | Reagovat

Anči: Díky, jsem ráda, že jsi si z toho něco vzala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama