Jmenuji se bradavice-magic a dnes mi jsou přesně dva roky :).

10. září 2008 v 14:01 | šarlot |  Blog!
Možná umím chodit, ale raději jsem to nezkoušel. Moje stvořitelka Šarlot by totiž asi nebyla zrovna nadšená, kdyby mě musela nahánět po celém internetu.

Budu trochu žalovat. Minulý rok Šarlot moje narozeniny odbyla jen pár řádky, ale letos, letos tomu tak nebude.
Když jsem se před dvěma lety narodil nevěděl jsem nic o článcích, obrázcích, designech, o internetových kamarádech. Vlastně byl jsem rád, že jsem. Ostatně i mé jméno mohlo být úplně jiné. Už ani nevím, kolik jmen to Šarlot vyzkoušela, asi se ke mně prostě nehodily. Ostatně bradavice-magic zní dobře ne?
První měsíce blogaření byla vlastně taková zkouška, zda-li se to dá vůbec vydržet ten internetový nápor. Šarlot totiž v sobě měla to své mladistvé nadšení, ostatně když jsem se narodil, bylo jí 12 teprve na měsíce. Začala psát o sto šest. Vrhla se na povídky u kterých také díky bohu zůstala. Často mi o nich povídá. Za některé se totiž dost stydí, ale to jsem možná neměl říkat.
Já osobně celkem Šarlot tak trochu obdivuji. Začala psát o ničeho a myslím, že se už k něčemu dopracovala. Neměla nejmenší potuchy o přímé řeči, její pravopis nebyl o nic lepší, než pravopis v době kamenné a hlavně její úchylka pro milion teček a vykřičníků, no ještěže už s tím přestala.
Co mám hlavně na Šarlot rád je, že ze mě nedělá nějakou pouťovou atrakci. Nedělá ze mě tržiště, kde se lidé sbíhají jen na bleskovky a tak.
V prvním roce jsem prodělal obrovskou proměnu. Šarlot se konečně naučila trochu psát, i když to nebylo úplně ono. Přivítal jsem na svět povídku Protiklady se přitahují, která jak jsme s Šarlot zkonzultovali, skončila příšerně. Na svět vykukla i povídka Lektvarové šílenství, snad skončí lépe než lektvary. A tak tomu bylo i u dalších. To vám teda povím, přijde mi, že i když Šarlot píše již dlouho a že by už měla psát relativně dobře a kvalitně, tak mi někdy přijde, že musím těch povídkám pořád vyměňovat plenky. Taky jsem, ale zažil obrovskou návštěvnost, kterou jsem mezi námi na blogu neviděl už dlouho.
Přišel vstup do druhého roku. Šarlot prodělala celkem tři, pokud se nepletu, krize. A co si budeme namlouvat, nebylo to zrovna příjemné. Skoro jsem si až myslel, že mě Šarlot přestala mít ráda a kdybyste viděli tu kupu posmrkaných kapesníčků, taky by vám bylo do breku. Nejhorší asi bylo, když se Šarlot v dubnu rozhodla, že se mnou skončí. Normálně, kdybych chodil do školy, což ještě nemusím, protože je mi ještě moc málo, bych nikam nešel. Jsem strašně moc rád, že si to Šarlot rozmyslela.
Ovšem nečelil jsem jenom tomuhle konci. Musel jsem se rozloučit i se Sep. Ani nevíte, jak mi bylo smutno a co teprve Šarlot. Víte co to pro ni muselo být? Vidět, že jeden z prvních človíčků, které na blogu.cz potkala a u kterého byla, když postupně psal krásné povídky o jejím oblíbeném páru Draco/Ginny, odcházet. Och promiňte musím se vysmrkat.
Ostatně, když už jsme u těch lidiček, víte vy vůbec co zapříčinilo, že jsem se narodil? Tomu totiž předcházelo pár měsíců. Když totiž Šarlot jednou hledala něco na internetu, snad výraz Ginny/Harry, není nad ironii, že? Zvlášť, když tenhle pár moc nemusí. A jak hledala objevila se jí stránka pottpovídky.sandraela.net. a na té stránce povídka, jež měla v sobě její nejoblíbenější pár. Jak mi to tak Šarlot vyprávěla. Za psaní vlastně vděčí nejen pottpovídkám, ale i Sanraele a také Catrioně, které napsali povídky (či přeložily), jako je Fire a Ice, Srdcová hodina, Tenká čára mezi láskou a nenávistí a tak dále.
Když už jsme u těch internetových přátel, určitě by nebylo od věci zmínit se o těch, kteří přežívají i dnes.
Rozhodně Anči, jsem moc rád, že ji Šarlot tohle všechno ukázala, protože s jejím blogem i tím novým je vždycky sranda. A vlastně jsem rád i za Šarlot. Víte, možná si neumíte dost dobře představit, co pro ni znamená, když tu má někoho s kým si o tomhle může popovídat. A hlavně Anči nám zavedla revoluci v páru Crabbe/Goyle. A až vám bude zase říkat, že neumí psát a že do tohohle světa blogů a povídek nic nepřinesla, tak jí nevěřte ani slovo. Jo a aby toho nebylo málo, tak Anči je prostě zářivé žluté sluníčko. Je s ní sranda a má vyspělé názory. Je upřímná a toho si na ní jak já, ale i Šarlot moc ceníme.
Určitě by nebylo od věci zmínit i jistou slečnu, která si přezdívá Miraella. Šarlot mi vyprávěla, jak se s ní takhle na internetu seznámila a to vám teda povím, že je to obrovská ironie. Mia totiž měla ještě jeden blog o novinkách z HP a Šarlot tam jednou zavítala. Zrovna se tam konala soutěž o nej blog. Ironií je právě to, že Šarlot se takovéhle soutěže zúčastnila asi jenom dvakrát. Em, řekla bych, že to ani jednou nevyhrála. Ale nebuďme škodolibý. To vám musím ještě povědět, Šarlot mi hodně často říká, že Mia píše opravdu dobře. Že snad od žádného jiného autora (když nepočítá sebe) toho tolik nepřečetla. Hlavně mi taky říkala, že se skvěle hodnotí. Myslím, že Šarlot si Mii hodně váží.
Pak tu máme Blaženku, Šarlot mi povídala, jak se s Blaženkou krásně vzpomíná na staré dobré časy. Víte, Blaženka je tak trochu podobná Anči, taky je to takové sluníčko. A hlavně dělá Blaženka nádherné desingi. To totiž Šarlot moc nejde, ale to jsem vám taky neřekl, kdyby něco. Blaženka taky umí dobře anglicky, čehož už Šarlot využila k pomoci u překladu. Myslím, že to překládání začalo Šarlot bavit, tak snad se Blaženka brzo nerozsype.
Něco vám na Šarlot na práskám ano? Ona strašně ráda čte povídky Lily/James, má pro ně totiž slabost, víte? Takže není divu, že má ráda i blog Maure, který je celý zaměřený na tomhle téma.
Určitě není od věci zmínit lucyndin blog, kde se snažila Šarlot trochu vypomoci, tak snad nikoho Šarlot moc neotrávila. Doufejme.
Našlo by se i víc blogů, ale hodně jich upadlo za tu dobu, co já krásně rostu. Hodně se jich přestalo aktualizovat a věřte, že já tak dopadnout nechci. To se radši zahrabu do hromady posmrkaných kapesníčků.
No myslím, že co jsem říct chtěl, to jsem řekl. A tedy na závěr mám na vás jednu prosbu. Zazpívejte mi prosím k narozeninám:
♫ ♪Happy brithday to you, happy brithday to you, happy brithday milý blogu. Happy brithday to you.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anči | Web | 10. září 2008 v 14:29 | Reagovat

Jééé...to bylo ták hezký! Víš, že jsem se strašně pobavila? A já musím Šarlot prásknout..z toho vážně nemůžu.:D

Krásně jsi, BLOGU, popsal oba dva svoje roky a  moc gratuluju.

Šarlot si strašně vážím. A tebe taky víš? Protože ty i Šarlot mi toho moc dáváte a jsem ráda, že jsem tu mezi váma. Jsem ráda, že jsi se s mým blogem seznámil.

Musím s tebou souhlasit, že její krize nebyly příjemné. A její začátky? Divíš se, že to bylo tak hrozné? Jak jsi říkal, bylo jí dvanáct a nic moc o tom nevěděla, ale musím uznat, že se hodně zplepšila a její povídky určitě stojí za to a mají úroveň. Se vším s tebou souhlasím a moc děkuju, jak jsi mě tady hezky popsal. Žloutenku jsem sice ještě nedostala, ale co ty víš?*reaguje na ,,zářivé ,žluté, sluníčko":D:D*

Všechno nejlepší ti přeju a moc obdivuju Šarlot za to, co s tebou všechno dokázala a jak moc se zlepšila. Šarlot pro mě strašně moc znamená a ty taky. A já ti tedy ještě zazpívám..

Happy brithday to you, happy brithday to you, happy brithday milý blogu. Happy brithday to you...:-*

2 Rony | Web | 10. září 2008 v 16:03 | Reagovat

Krásně jsi to napsal blogu ( šarlot :D )

Dva roky? Fí ha..:)

Přeju Ti, milý blogu  dlouhou, úspěšnou existenci :)

Happy brithday to you

3 šarlot | Web | 10. září 2008 v 19:29 | Reagovat

Anči: Jů děkuji ti za tak obrovský komentář :D Strašně moc mě potěšil a bloga taky :D

Rony: Děkuji za krásné přání, snad tu tu vydrží ještě pár let :D

4 Afgreki | Web | 10. září 2008 v 19:32 | Reagovat

No řekněte, není ta holka blázen? Ale vlastně není :) Je to Tvoje dílko....:) A musim říct, moooooc povedené :) Plné skvělých zajímavých věcí, nad kteréma stojí za to se pozastavit :)

PS: Moc šarlotku nezlob, ano? * kuš! já to viděla! * :D :D

5 šarlot | Web | 10. září 2008 v 20:10 | Reagovat

Afgreki: Jů díky moc, blogu to určitě udělá radost takováhle chvála :D. Jsem moc ráda, že jsi v tom viděla něco zajímavého :).

6 Miraella | Web | 11. září 2008 v 22:18 | Reagovat

Styděla jsem se zpívat nahlas, ale v duchu jsem tvému blogu vesele zakrákala :) Přečetla jsem si to celé, což je div, protože občas takové proslovy přeskakuji, a čuměla jsem, když jsem narazila na sebe.. kušuj už :) mám tě moc ráda, ale víš, jak mě uvádíš do rozpaků? *rozpačitě se hihňá... Šarlotka si jí váží??*...

7 šarlot | Web | 12. září 2008 v 16:45 | Reagovat

Mia: Jů to je pro mě ppocta :). Díky moc.

8 | Web | 21. července 2009 v 11:13 | Reagovat

Já se začínám stydět! Já jsem svému blogu ještě ke 2. narozkám nepopřála! A to je měl ke konci června!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama