Najdou se i neotřelé, avšak romantické povídky o páru Lily a James?

2. listopadu 2008 v 19:18 | šarlot |  Témata povídek
Já osobně říkám ano. Není jich mnoho, ale přece jen existují. Tohle mé tvrzení bych chtěla doložit dvěmi povídkami, které mě zaujaly svou originalitou a neotřelostí.

+
Přikládám ještě obrázek, který jsem našla na deviantart.com

Autor: loony
Postavy: James P., Lily E., Sirius B., Petr P., Remus L.
Doba: Pobertů, 7. ročník
Děj: James prožívá noční můru, Lily ho nechce a jeho rodiče jsou znenadála mrtví. Vše zaviní jeden dopis...
Žánr: Romantika, Temné, Psychologické + songflic
Subkategorie: Česky

Co se mi líbilo: Tahle povídka mě zaujala nejen svou délkou a propracovaností, ale také zajímavým nápadem. Je to taková příjemná romantika s velmi nečekaným koncem. Mohu jen prozradit, že v povídce má jistou roli jeden sen.

Autor: Lilyann Thumn
Postavy: James P., Lily E.
Doba: Pobertů, 7. ročník
Děj: Povídka je založená na příběhu od Jane Austenové, Pýcha a předsudek, který dodává celému ději na zajímavosti.
Žánr: Romantika
Subkategorie: Česky

Co se mi líbilo: O téhle povídce bychom mohli říct, že je snad až přeslazená. Já osobně si myslím, že když potřebujete dodat cukr, je to velmi výhodné :). Tahle jednorázovka mě myslím zaujala svým zajímavým nápadem, jak už je výše řečeno.

Nakonec bych ráda dodala, dovolte si být na okamžik sentimentální...

+
Obrázek:

By: Scarlett of Bohemia
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Zaujalo vás něco z tří výše uvedených položek?

Povídky!
Obrázek!
Povídky i obrázek!
Ani jedno!
Nevím!

Komentáře

1 Teriasxxs | Web | 3. listopadu 2008 v 20:49 | Reagovat

Jů :) Ta první mě doslova uchváltila. Tu druhou jsem si nečetla, protože pýchu a předsudek právě čtu, a bojím se, že jsou tam nějaké spoilery.

Ale pár Lily/James není tak strašný... jsou jako všechny ostatní :)

2 Miraella | Web | 4. listopadu 2008 v 18:00 | Reagovat

Uh, tu první jsem již četla. Není to ta z povídek, která by mi utkvěla v hlavě samovolně, ale vzpomněla jsem si na ni. Byla dobrá, ale možná že bych na ni teď měla trochu jiný názor :) Druhou jsem jen tak zběžně přelétla očima... no... nemám chuť ji číst.

Ale myslím, že nějaké téma + nějaké povídky na ukázku je dobrý nápad. Copak ty, šarlotko, ty vždycky vymyslíš něco origoš a zajímavýho:)

3 šarlot | Web | 4. listopadu 2008 v 21:49 | Reagovat

Texiasxxs: To je pravda, jsou jako všechny ostatní páry :). Ach ano Pýcha a předsudek, myslím, že tě to okouzlí :).

Mia: Och jsem poctěna :D. No ta druhá, jak říkám, tam jde spíš o nápad, než tak o děj no, je taková trochu přeslazená :D.

4 Lajheril | Web | 14. února 2009 v 21:17 | Reagovat

Aho Šarlot,

opravdu nenávidím reklamy a jsem vždycky šíleně naštvaná, když mi je někdo píše na blog, ale i tak se pokusím nějak tě pozvat k sobě. Řekněme, že jsem si uvědomila, že bez malinkaté reklamy nikoho na můj blog neupozorním. Samozřejmě bych ti to neříkala, kdyby neměl podobnou tématiku. Taky se týka HP povídek, snažím se psát. Řekněme, že už docela dlouho. Ale víš jak... čtenářů je vždycky málo. Takže jestli chceš, byla bych ráda, kdyby si mě navštívila, popřípadě napsala nějaký komentář, nebo spřátelila, nebo kdo ví co ještě =D.

Máš moc hezký blog, design přímo úchvatný. No jo a Lily a James... klasika. Mě se ty povídky líbí, když to není typické klišé, ale má to zápletku. Ovšem mě spíš záleží na té kráse slova. Pak se to čte jedna báseň. Myslím, že talent rozeznat dobré dílo mám. Ale napsat.... to už je horší.

No nic měj se,

Lajheril

5 Nel-ly | 13. července 2009 v 21:12 | Reagovat

Mám problém si mezi nimi vybrat. Ta první je úžasná a dokonale promyšlená i celkem realistická.

Ta druhá je doopravdy slaďárna, ale takovým roztomilým způsobem a k tomu ještě ta Pýcha a předsudek! To je prostě klasika.

Opravdu skvělý výběr povídek ;-)

6 JasonPluff | E-mail | Web | 9. července 2017 v 18:02 | Reagovat

Вкуснейший экзотический плод - мангустин, стал настоящим открытием в диетологии!
Он содержит РЕКОРДНОЕ количество полезных веществ, стимулирующих активное жиросжигание и снижающих вес!
Сироп мангустина растопит до 10 кг жира за 2 недели!
Спаситесь от ожирения и сократите риск инфаркта, диабета и гипертонии на 89%.

Вот и решила худеть с помощью какой-нибудь добавки, выбрала этот сироп! Итак, отзывы про Mangosteen сироп специалистов и людей, испробовавших продукт, мы уже узнали, теперь рассмотрим, как принимать средство. Оказалось, что средство действительно хорошее. Но со временем средство так полюбилось рядовым потребителям, что производители пошли желающим похудеть навстречу – и сегодня попробовать уникальный продукт может каждый. Однако со временем растяжки приобретают бледный окрас, приближенный к цвету кожи. Быстрая доставка с оплатой по получению, доступная стоимость и гарантированное качество - это все мы предоставляем каждому покупателю. Но меня такое положение дел совсем не устраивало, так как я хотела сохранить свою кожу в безупречном состоянии. Снова растяжки посетили меня уже, как и полагается, после беременности. Восстанавливает фигуру после беременности и родов. С помощью сиропа для похудения Мангустина у Вас попросту не будут «застаиваться» углеводы, они сразу же будут преобразовываться в энергию. Сироп Мангустина для похудения – это уникальное средство, которое поможет ваши формы сделать более аппетитными. Созданный по уникальной биотехнологии, сироп Мангустина не заставит вас испытывать муки голода, тренироваться до изнеможения в спортивных залах и считать калории. Чувство голода, которое была обычным явлением по вечерам, исчезнет.

Перейти на сайт: http://mangjoo77.mangoosteen.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama