Harry Potter: Odkazy na tvorbu

1. července 2009 v 22:37 | šarlot |  Odkazy na tvorbu jiných autorů
Autoři osobního rázu, odkazy na povídky, témata povídek...

Autoři osobního rázu:

Profil: Catriona se na svých stránkách zabývá hodně párem Draco/Ginny, dříve jsme mohli některé její překlady nalézt na pottpovídkách. Jak už jsem zmínila, Cat hodně překládá, v poslední době se dala také na vlastní tvorbu. Na jejích stránkách však můžete nalézt i další tvorbu od dalších autorů a že si rozhodně vyberete.

Autor: Luca
Profil: Luca se ve svých povídkách zabývá hodně myšlenkami hlavních postav, její oblíbený pár je Draco/Pansy. Luca blogařila na svém blogu: http://lucyin-povidkovy.blog.cz/ něco přes jeden rok, dnes už je tohoto blogu archiv. Luca se ovšem rozhodla pokračovat ve psaní dál a to na stránce: http://luca-povidky.blog.cz/.
Tvorba (výběr): Potomci.

Autor: Maure
Profil: Maure se hodně zabývá párem James/Lily, nejenomže napsala mnoho pěkných povídek, dokonce nebo spíš především jich spoustu přeložila a to si zaslouží obdiv. U Maure si vybere každý, kdo přemýšlí aspoň trochu optimisticky, protože ve většině případů mají povídky žánr komedii či romantiku.

Autor: Miraella
Profil: Mia napsala doopravdy mnoho krásných a originálních povídek, které když čtete, se vám úplně zaryjí pod kůži :). Miraella nejprve měla blog, kam mohli posílat své výtvory všichni možní autoři, pak si ale řekla, že chce uvěřejňovat jen svou vlastní tvorbu, a tak se hlavně v povídkaření proslavila.
Nejprve ji zajímaly všechny možné postavy, poté je začala dplétat spíše v homosexuálních povídkách-slash a femslash.
Dnes již Mia povídky nepíše, svou originální tvorbu uveřejňuje na http://ff-miraella.livejournal.com/.

Autor: Sep
Profil: Sep je jedna z autorek, které jsem poznala, když jsem v povídkářství začínala. Její tvorba mě zaujala především díky smyslu pro humor, ale také proto, že se v jejích povídkách hodně vyskytuje pár Draco/Ginny. Sep napsala mnoho krásných povídek, avšak žádnou kapitolovou nedotáhla do konce, nicméně to jí na nijak neubírá. V dnešní době Sep již neblogaří, přesto však její povídky můžete nalézt na jejím blogu: http://slytherin-pride.blog.cz/

Odkazy na povídky:

Autor: Pasu
Název povídky: Návrat
Postavy: Harry P., Ginny W., Lily P., James P.
Ohodnocení: Líbí se mi především nápad a místo děje, tedy posmrtný život. Velice zajímavě zpracované.

Autor: Aveva
Postavy: Bazilišek
ohodnocení: Zaujalo mě především to, žehlavní postavou je had, přesněji řečeno bazilišek. Rozhodně působivé je skoro každé ztrojené písmenko s, jakožto vyjádření syčení.

Témata povídek:

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama