Lord Voldemort, postrach nebo komediant?

10. srpna 2009 v 13:22 | šarlot |  Témata povídek
Rozhodla jsem se, vybrat si další postavu na článek do rubriky Témata povídek.

Myslím, že mnoho povídkářů odděluje pojem Lord Voldemort a Tom Raddle. Tom je prostě takový ten nedospělý kouzelník, který hledá svou cestu k viditelnosti. Ptá se Křiklana na zvláštní a temné otázky a doufá, že mu jeho vzhled, správný výraz v obličeji a vhodný tón hlasu pomůže urovnat všechny nesrovnalosti. A přesně takové jsou i povídky o něm, tedy ne, že bychom jich mohli najít zrovna přehršle.
Ovšem, co se týče Voldyho, tam už vidíme dva směry. Jeden ten, co udává tu temnou stránku a druhý, který si z nejobávanějšího kouzelníka tisíciletí dělá srandu :). Já osobně mám ráda takového potrhlého Voldu, který neví, která bije. Zbožňuje Harryho a pár smrtijedů si z něj dělá trochu legraci.

Autor: Silwen
Postavy: Lord V., Harry P., smrtijedi
Doba: Harryho Pottera, kolem 7. ročníku
Děj: Za vším hledejte Pottera. I za tím, u čeho nebyl. Potter totiž může za všechno včetně globálního oteplování.
Z deníčku Lorda Voldemorta
Žánr: Komedie, parodie
Subkategorie: Česky

Co se mi líbilo: Povídka měla zajímavý nápad a pěkný spád. Celkem humorné scénky, které dozajista pobaví nejednoho čtenáře povídek :).

Ráda bych při téhle příležitosti upozornila na projekt Na svatého Dyndy-den bez magie, kterého se právě zúčastnila výše zmíněná Silwen. Můžete zde totiž najít mnoho povídek s dalšími postavami, které si zakusí jaké to je, jeden den nečarovat. Podle mého názoru povídka od Silwen však patří k nejlepším :).

+ Obrázek
Autor: *Loleia (http:/deviantart.com/) 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama