Prosinec 2010

Barva na nový dům

30. prosince 2010 v 17:51 | šarlot |  Básničky
Sedla jsem si ke stolu, tužku držela v ruce, a začala psát. Moje nová báseň je o smrti, ale ne té negativní, ale spíše té tarotové, pro kterou je smrt synonymem nového začátku. A to se právě v této tvorbě snažím nastínit. Navíc tu brzy máme nový rok a na Nový rok přece všichni chtějí začít jinak. Tohle dílo sice neukazuje tu běžnou cestu, ale pokud na ní pohlížíte dost metaforicky, možná se vám i bude líbit, když ne klidně kritizujte :). Části sami o sobě na sebe příliš nenavazují, spíš se vzájemně drží jedné linky.

Chilli

16. prosince 2010 v 17:32 | šarlot |  Drabble
Myšlenka: Snažila jsem se v tomto krátkém drabbleti vyjádřit Ginny, jako trochu mrchu a trochu holku, která ví, co chce, ale zároveň si uvědomuje, jaká je realita. Taktéž jsem se spíš než na děj, který zde v podstatě ani nenajdete, zaměřila na styl. Snad se vám trocha toho chilli bude líbit :).

Záplata na srdci

12. prosince 2010 v 16:06 | šarlot |  Drabble
Myšlenka: Mám pocit, že už neznám jiný pár krom Draca a Ginny, ale po delším pátrání v mé choré mysli jsem přišla na Hermionu a Harryho. Vždycky mi myšlenka na ně dva přišla zajímavá. Drabble je zasazeno do doby po velké bitvě, ve které umře jak Ron tak i Ginny. Místy mi nesedí a marně hledám důvod…

Věnování: Pro Katku s několika měsíčním zpožděním. Tak nejenom všechno krásné, ale v tento čas i veselé :).

Dracův nový svetr...

11. prosince 2010 v 15:09 | šarlot |  Návrhy a oznámení
a můj nový layout :D, což mě přivádí k myšlence na povídku nebo alespoň krátké drabble :D. Nicméně bych touto cestou ráda poděkovala Miušce, která má tenhle krásný design na svědomí a jejíž díla můžete opěvovat zde :).
Což mě tentokrát vede k jisté metafoře. Vzhledem k barvě na tomto blogu bychom mohli říci, že je jako zimní krajina ve večerních hodinách, a protože ne všichni milují zimní radovánky, ale spíše  dávají přednost teplému místu u zapáleného krbu, je tu dle mého názoru Miuščin blog, který právě doslova srší jiskrami :). Ať tak nebo tak, myslím, že mohu mluvit za všechny, když řeknu: ,,Buďte v NAŠEM světě jako doma," :).