Červenec 2011

Jak Ernest potkal Williama

29. července 2011 v 20:54 | šarlot |  Originální povídky

Postavy: William Walter Scott: velitel, Ernest II.: baron, Jane: servírka/příležitostná tanečnice
Doba: 21. století
Děj: Ernest se pokouší zmapovat část svého života, který je spojen s Williamovou osobou.
Žánr: Životopisné, poučné
Věnování: Pro Martina k jeho 17. narozeninám. Tohle je povídka o zvláštním přátelství, myslím, že mezi sebou také jedno takové máme a mě to upřímně velmi těší :).

Jak už jste asi stačili pochopit jedná se o originální povídku. V textu se nalézají pojmy spojené s policií a já si ne vždy byla úplně jistá, takže budu jen ráda, když mě na jakékoli nepřesnosti upozorníte.

+ Hlavní postavy příběhu dostaly jména po třech velkých autorech světové literatury. Inspirací pro povídková jména mi byli William Styron, Ernest Hemingway a Jane Austenová. Mé postavy však nejsou oni, jakákoli sebemenší podobnost je tedy čistě náhodná.

Ano? Ne? Snad? Možná? Někdy? Nikdy?

27. července 2011 v 13:43 | šarlot |  Jednorázovky
Postavy: Draco M., Ginny W.
Doba: Harryho Pottera, po Bradavicích
Žánr: Pocitové

Bylo by směšné nalhávat si, že neuhodnete o kom Ginny přemýšlí a i když Dracovo jméno ani jednou v povídce nezazní, nemůže být o nikom jiném ani řeč. Tentokrát jsem se zaměřila na jejich pozdější vztah. Řekla jsem si, co kdyby se vážně dali dohromady, co kdyby spolu vydrželi víc jak tři hodiny... a pak z toho všeho přemýšlení vzniklo tohle.

+ V povídce se objevují poněkud kontrastní názory Ginny W., je to pouhý odraz momentální situace než dlouhodobého stavu uvažování.

Zmijozelská etiketa pro vybrané chování

26. července 2011 v 22:19 | šarlot |  Drabble
Postavy: Lily E., Regulus B.
Doba: Pobertové, 7. ročník (Lily E.)
Žánr: Úsměvné
Věnování: Pro Kristin a Anči... všechno zmijozelské (=nejlepší) vám přeje vaše šarlot :D.

Tenhle pár se mi zalíbil. Stačilo jediné drabble v angličtině a jsem do nich blázen. Dobře, tak okouzlený a oblouzněný povídkář, abych se vyjádřila přesně :). Tohle drabble je velmi jednoduché, je úsměvné a tyhle dvě postavy jím testuji, takže možná nebude dost vyzrálé :D.